(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Touran (Nr 7559601)

Volkswagen Touran
Waga
Sztuk
Volkswagen Touran 2 Gen. (2015 - 2020) Minivan
Długość
452 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
165 cm
ok.
1525 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1525 kg
Dystans
2320 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tanger طنجة, Tanger ⵟⴰⵏⵊⴰ طنجة

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.