Volkswagen Transporter (Nr 6139512)

Volkswagen Transporter

Marka i model:

Volkswagen Transporter

Waga w kg (łączna):

1850

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 449.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Od 28 maj 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.