Volkswagen Transporter (Nr 6510191)

Volkswagen Transporter
Waga Sztuk:
Volkswagen Transporter T4 (1990 - 2003) Minivan 4-Türig
Długość
470 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
194 cm
ok. 1777 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1777 kg
Dystans: 2822 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Purkersdorf

Od 8 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Estepona

Od 8 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.