Volkswagen Transporter (Nr 6688811)

Volkswagen Transporter
Waga Sztuk:
Volkswagen Transporter T3 (1979 - 1982) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok. 1370 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1370 kg
Dystans 786 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Bobingen

Od 12 lis 2020 do 20 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.