Volkswagen Transporter (Nr 7464441)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T5 (2003 - 2009) Minivan 4-Türig
Długość
529 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
199 cm
ok.
1927 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1927 kg
Dystans
1969 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mengen

Od 22 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 10 maj 2021 do 16 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.