Volkswagen Transporter (Nr 7690579)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T2 (1967 - 1970) Minivan
Długość
442 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
196 cm
ok.
1325 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1325 kg
Dystans
1633 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Portsmouth, Portsmouth

Od 14 maj 2022 do 16 maj 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Livorno

Od 28 maj 2022 do 31 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.