Volkswagen Transporter x 2 (Nr 6993518)

Volkswagen Transporter x 2
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T2 (1967 - 1970) Minivan
Długość
442 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
196 cm
ok.
1325 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2650 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, São Paulo, Santos

Od 4 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 11 sty 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.