Volkswagen transportes t6 (Nr 6090713)

Marka i model:

Volkswagen transporter T6

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Brazylia, São Paulo, São Paulo

29 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.