Volkswagen Up (Nr 7472130)

Volkswagen Up
Waga
Sztuk
Volkswagen Up 1 Gen. (2011 - 2020) Hatchback 3-Türig
Długość
354 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
148 cm
ok.
980 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
980 kg
Dystans
811 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Rechtsupweg

Od 1 cze 2021 do 3 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Hüfingen

Od 7 cze 2021 do 11 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.