Volkswagon Caddy (Nr 6730497)

Volkswagon Caddy
Waga Sztuk:
Volkswagon Caddy
Długość
487 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
184 cm
1519 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1519 kg
Dystans 468 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, East Sussex, Uckfield

Od 28 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Walia, Goodwick

Od 28 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.