(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volswagen Combi T2 (Nr 6378643)

Volswagen Combi T2

Marka i model:

Volkswagen Combi T2

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Brazylia, Pernambuco, Recife

Od 20 paź 2020 do 27 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Od 21 gru 2020 do 28 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.