(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 08:59

Volvo

(Nr 2161182)
Volvo

Marka i model:

Volvo FH12

Waga w kg (łączna):

23000.00

Dystans: 1222.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wijchen, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Przytyk, 26-650, Polska

Termin elastyczny