(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 18:36

Volvo

(Nr 2332644)
Volvo

Marka i model:

V50

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1205.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bruksela, 1000, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Golub-Dobrzyń, 87-400, Polska

Termin elastyczny