(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo (Nr 5244062)

Volvo

Marka i model:

Volvo xc60

Waga w kg (łączna):

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3465.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

24 lut 2020

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Limassol

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.