(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volvo 390 (Nr 4759508)

volvo 390

Marka i model:

volvo c30

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 471.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northern Ireland, Belfast

1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Kerry, Killarney

1 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.