(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VOLVO 66 (Nr 3844307)

Marka i model:

VOLVO 66

Waga w kg (łączna):

780

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 490.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Grasberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Rüsselsheim Am Main

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.