(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo 940 (Nr 5696595)

Volvo 940

Marka i model:

Volvo 940

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2678.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Ankara, Ankara

Od 27 sty 2020 do 3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 6 lut 2020 do 10 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.