(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 13:24

Volvo s40

(Nr 2416848)
Volvo s40

Marka i model:

Volvo s40

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

2400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2274.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Trondheim, Norwegia

Od 26 lut 2018 do 26 mar 2018

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Od 26 lut 2018 do 26 mar 2018