(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-31 14:46

volvo s60

(Nr 2249004)
volvo s60

Marka i model:

volvos 60

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 697.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kirchnüchel, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 54-314, Polska

Termin elastyczny