(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo S80 (Nr 6465467)

Volvo S80
Waga Sztuk:
Volvo S80 1 Gen. (1998 - 2006) Sedan
Długość
482 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1599 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1599 kg
Dystans: 382 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Filipiny, Metro Manila, Pasig

Od 1 wrz 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Filipiny, Camarines Sur, Naga

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.