(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 22:17

Volvo S80 z Hiszpania do Polski

(Nr 2115090)
Volvo S80 z Hiszpania do Polski

Marka i model:

Volvo S80

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3227.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Lucena, 14900, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny