Volvo v50 (Nr 5966173)

Volvo v50

Marka i model:

Volvo v50

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 739.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Talavera De La Reina

14 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.