(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo, V60 (Nr 5591647)

Volvo, V60

Marka i model:

Volvo V60

Waga w kg (łączna):

2030

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1997.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Nürnberg

1 sty 2020

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

31 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.