(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo v60 (Nr 6185307)

Volvo v60

Marka i model:

Volvo V60

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1376.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Genk

Od 5 cze 2020 do 10 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lubartów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.