(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-02 20:09

volvo v70

(Nr 2130666)

Marka i model:

Volvo v70

Waga w kg (łączna):

1650.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2128.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Leeds, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Terespol, 21-550, Polska

Termin elastyczny