(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo v70 (Nr 4715560)

Volvo v70

Marka i model:

Volvo v70

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1887.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Carlow, Clonegal

Od 31 lip 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Sieraków

Od 18 sie 2019 do 24 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.