(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo V70 (Nr 6666915)

Volvo V70
Waga
Sztuk
Volvo V70 2 Gen. (2000 - 2005) Kombi
Długość
471 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1686 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1686 kg
Dystans
985 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Bayerisch Gmain

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.