Volvo V70 (Nr 7528834)

Volvo V70
Waga
Sztuk
Volvo V70 2 Gen. (2000 - 2005) R Familiar 5-Puertas
Długość
471 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1713 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1713 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, España La Vieja

Od 16 kwi 2021 do 20 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Kostaryka, Provincia De Cartago, Cantón Cartago

Od 1 lip 2021 do 8 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.