(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo V90 (Nr 7617199)

Waga
Sztuk
Volvo V90 2 Gen. (2016 - 2020) Cross Country Wagon
Długość
493 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
154 cm
ok.
1889 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1889 kg
Dystans
3493 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Algarve, Lagos

15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Gbg

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.