(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 11:06

volvo xc 60

(Nr 2171544)

Marka i model:

volvo xc 60

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 839.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bruksela, 1000, Belgia

Od 24 lis 2017 do 27 lis 2017

Adres i termin dostawy

Świecko, 69-100, Polska

Termin elastyczny