(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo xc 90 (Nr 4759524)

Volvo xc 90

Marka i model:

Volvo xc99

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 341.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, León

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.