(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-11-21 11:59

Volvo XC60 (Nr 3534105)

Volvo XC60

Marka i model:

auto całe nie uszkodzone

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1042.00 km

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Siemensring 41, Willich, 47877, Niemcy

Od 21 lis 2018 do 24 lis 2018

Adres i termin dostawy

Kartuzy, 83-300, Polska

26 lis 2018