Volvo XC60 (Nr 6205680)

Volvo XC60

Marka i model:

Volvo XC60

Waga w kg (łączna):

2485

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3942.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

10 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

30 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.