Volvo XC60 (Nr 7516609)

Volvo XC60
Waga
Sztuk
Volvo XC60 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
468 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
165 cm
ok.
2044 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2044 kg
Dystans
3261 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jordania, محافظة الكرك, Amman

Od 15 cze 2021 do 20 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.