Volvo XC60 (Nr 7586976)

Volvo XC60
Waga
Sztuk
Volvo XC60 1 Gen. (2008 - 2013) Crossover
Długość
462 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1745 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1745 kg
Dystans
2375 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Papenburg

Od 12 lip 2021 do 19 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 26 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.