(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo XC60 (Nr 7604195)

Volvo XC60
Waga
Sztuk
Volvo XC60 1 Gen. [restyling] (2013 - 2017) Crossover
Długość
464 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1750 kg
Dystans
4154 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.