Volvo XC60 (Nr 7668342)

Volvo XC60
Waga
Sztuk
Volvo XC60 1 Gen. (2008 - 2013) Crossover
Długość
462 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1745 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1745 kg
Dystans
3456 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Od 2 lip 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 12 lip 2021 do 17 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.