(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volvo xc90 (Nr 4514169)

volvo xc90

Marka i model:

Volvo xc90

Waga w kg (łączna):

2300.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2796.00 km

Adres i termin nadania

Islandia, Seyðisfjarðarkaupstaður, Seyðisfjörður

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Antoniew

31 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.