Volvo XC90 (Nr 7252471)

Volvo XC90
Waga
Sztuk
Volvo XC90 2 Gen. (2014 - 2020) Crossover
Długość
495 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
177 cm
ok.
2181 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2181 kg
Dystans
1952 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 23 lip 2021 do 24 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 27 sie 2021 do 29 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.