Vovlo s40 (Nr 6206581)

Vovlo s40

Marka i model:

Volvo S40

Waga w kg (łączna):

1250

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 571.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Weißenfels

Od 29 cze 2020 do 9 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.