(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 11:07

vw bora

(Nr 2325448)
vw bora

Marka i model:

vw bora

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 752.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Montabaur, 56410, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny