(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 06:58

Vw bus t3

(Nr 2171127)

Marka i model:

Vw t3

Waga w kg (łączna):

1450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1801.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Namsos, 7804, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny