(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 11:45

VW CADDY

(Nr 2245158)
VW CADDY

Marka i model:

VW CADDY

Waga w kg (łączna):

1350.00

Dystans: 1094.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dormagen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Starogard Gdański, 83-034, Polska

Termin elastyczny