(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

vw craftev (Nr 7076684)

vw craftev
Waga
Sztuk
vw craftev
Długość
6000 cm
ok.
2200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2200 kg
Dystans
677 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bolesławiec

19 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

20 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.