(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 13:20

vw golf

(Nr 2250897)
vw golf

Marka i model:

vw golf

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 546.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Norymberga, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Środa Śląska, 55-300, Polska

Termin elastyczny