(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Golf 4 (Nr 3456021)

Marka i model:

VW

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 750.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Od 4 lis 2018 do 7 lis 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Czernina Dolna

Od 8 lis 2018 do 11 lis 2018


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.