(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vw golf bmw serie 1 mercedes c klasse mini cooper (Nr 5689707)

vw golf bmw serie 1 mercedes c klasse mini cooper

Marka i model:

vw golf

Waga w kg (łączna):

6000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

6

Dystans: 425.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 24 lut 2020 do 26 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

28 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.