(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-11-19 21:48

vw golf plus

(Nr 2165649)

Marka i model:

vw golf plus

Waga w kg (łączna):

1308.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1247.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bad Zwischenahn, 26160, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kruklanki, 11-612, Polska

Termin elastyczny