(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 14:38

VW Golf Sportsvan (Nr 2643376)

VW Golf Sportsvan

Marka i model:

VW Golf Sportsvan

Waga w kg (łączna):

1345.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wiedeń, 1010, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Burgos, Hiszpania

Termin elastyczny