(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 10:14

VW Golf v (Nr 3004660)

VW Golf v

Marka i model:

VW Golf V

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 877.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Nowy Tomyśl, 64-300, Polska

24 lip 2018

Adres i termin dostawy

Zeeweg, Katwijk aan Zee, Holandia

25 lip 2018